Bugün ne oldu?
30 Yıllık Tır Karnesi Sorunu Çözüme Kavuştu
HaberlerYerel
19.45, 25/03/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
30 Yıllık Tır Karnesi Sorunu Çözüme Kavuştu
Bu bir tanıtımdır.
30 yıldır çözülemeyen bir sorunu sonunda halletmenin mutluluğunu yaşayan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmenin önemine vurgu yaparak, Düzce TSO üyelerinin uzun süredir talep ettiği TIR karnelerinin artık odadan temin edilebileceğini duyurdu.

Bıyık, Hisarcıklıoğlu'na üyelerinin isteklerini içeren bir dosya sunduktan sonra yapılan görüşme sonucunda, lojistik sektöründe faaliyet gösteren üyelerin TIR karnesi talebinin çözüme kavuşturulduğunu belirtti. Düzce TSO'nun, başvuru işlemlerini yapmasına rağmen TOBB tarafından yetkilendirilmemesi nedeniyle üyelere belge veremediğini açıkladı. Ancak, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun taleplerini anında değerlendirmesiyle birlikte artık üyelerin TIR belgelerini Düzce TSO'dan alabileceğini ifade etti.

Bu gelişmeyle birlikte, daha önce Düzce TSO Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü'nden yapılan başvurularla çevre illerden temin edilen TIR Karnesi belgesinin, 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren Düzce TSO'dan temin edilebileceği açıklandı. Bıyık, uzun yıllar boyunca çözülemeyen bu sorunun artık çözüldüğünü ve bu hizmetin lojistik sektörüne ve odalarına hayırlı olmasını temenni ettiğini dile getirdi.

 
 
Bu haber 100 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz