Bugün ne oldu?
Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğünden Örnek Uygulama
HaberlerYerel
15.09, 07/10/2019
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğünden Örnek Uygulama
Bu bir tanıtımdır.
 
Akçakoca ilçe sağlık müdürlüğü okullarda yapılan ağız ve diş sağlığı programını kapsamında İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan ÇABUK ve beraberindeki çalışma arkadaşlarıyla birlikte, Akçakoca Kaymakamı Yasin ÖZTÜRK de çalışmaya bizzat katılarak, ağız ve diş sağlığının genel sağlık üzerine etkisini ve önemini vurgulamış; velisi tarafından onay verilen öğrencilere Florürlü Vernik Uygulaması yapılarak,  program sonunda öğrencilere hediye fırça ve macun dağıtımı yaptılar. 

 
Ağız ve diş sağlığı programı kapsamında Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğünün düzenlediği programa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, beraberindeki çalışma arkadaşları ve Kaymakam Yasin Öztürk katılarak okullarda ağız ve diş sağlığı anlatılmış ve program sonunda öğrencilere Kaymakam ile birlikte fırça ve macun dağıtılmıştır. Programa katılan kaymakam Yasin ÖZTÜRK; "İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen okul sağlığı çalışmaları çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, olası ağız diş sağlığı hastalıkları ve buna bağlı oluşabilecek diğer hastalıklardan korumak için halk sağlığı açısından önemli bir adımdır. Çalışmalarından dolayı İlçe Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, daha çok saha çalışmasında birlikte olmayı arzu ediyoruz. " açıklamalarını kullanarak ilçe sağlık müdürlüğüne teşekkürlerini iletti. 
 
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan ÇABUK ; "Çocuklarda özellikle günümüzde çok yaygın görülen ve genel sağlığı önemli ölçüde etkileyen diş çürükleri küçük yaşlarda alınan önlemlerle engellenebilmektedir. Bu amaçla Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda ağız ve diş sağlığı taramaları (yaş grubuna göre), florürlü vernik uygulamaları ve farkındalık eğitimleri yapılmaktadır. Florür içeren ürünler, diş çürüklerinden korunmada güvenle kullanılır. Florür, dişi bir kalkan gibi sararak asitlere karşı korur ve yeni çürüklerin oluşmasını önler. Florürlü vernik uygulanması kolay ve güvenli olduğundan, dünyanın birçok ülkesinde çocuklar için hazırlanan koruyucu programlarda tercih edilir İlçemizde bulunan Akçakoca Anaokulu'nda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Programı kapsamında eğitimler düzenlenmiş, velisi tarafından onay verilen öğrencilere Florürlü Vernik Uygulaması yapılmış, diş fırçası ve macunu dağıtılmıştır. " açıklamalarında bulundu. 
 

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 300 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz