Seçim Sonuçları
 
Bugün ne oldu?
Asar Deresi için Ankara’da görüşmeler yapılıyor
HaberlerYerel
13.26, 19/07/2017
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Asar Deresi için Ankara’da görüşmeler yapılıyor
Bu bir tanıtımdır.


Düzce Belediyesi tarafından kent merkezinden geçen Asarsuyu Deresi için Mega Proje hazırlandı. Proje için Ankara’da DSİ (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü)’inde görüşmeler yapılıyor. Düzce Belediyesi ve DSİ işbirliği ile uygulanacak olan projenin dere yatağında suyun akışkanlığı ve estetik görünümüne önemli katkı sağlayacağı belirtildi. 


Düzce Belediyesi tarafından şehrin vizyonu, gelişmesi ve kalkınması yönünde önemli bir proje daha hayata geçiriliyor. Buna göre Asarsuyu Deresi’nin şehir merkezinden geçen 7 kilometrelik bölümünde rehabilitasyon, sosyal ve kültürel, sportif etkinlik alanları oluşturulacak. Söz konusu projenin maliyetinin ise 35 Milyon lira olacağı belirtildi. Proje için Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Mesude Özcan Ankara’da DSİ Genel Müdürlüğü’nde görüşmelerde bulundu.
Dünya Su konseyi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde düzenlediği 'Derelerimi Geri İstiyorum' temalı yarışmasında ‘Kıyı Bandı Düzenlemesinde’ Türkiye birinciliğine layık görülen Asarsuyu Deresi için yeni bir proje gündeme geldi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Asarsuyu Deresi’nin şehir merkezinden geçen 7 kilometrelik bölümünde yenileşme ve rehabilitasyon projesinin uygulanacağını belirtti. Başkan Mehmet Keleş projenin 35 Milyon liraya çıkacağını vurgulayarak ‘ Maliyetin 20 Milyon lirasını belediyemiz 15 milyon lirasını ise DSİ karşılayacak. Projeye göre derenin ortasında rigor kanalı bir kademe aşağı çekilecek ve suyun daha hızlı akması sağlanacak. Dere kenarlarındaki bantta ise bisiklet yolları, çiçek bahçeleri, kafe ve restoranlar yer alacak. Yan duvarlara ise dikey bahçeler yapacağız’ dedi. Projenin hazırlandığını ifade eden Başkan Mehmet Keleş, Asar için mega projenin 2018 yaz sezonunda tamamlanacağını sözlerine ekledi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 441 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
     
Ad Soyad: *
 
Mesaj:*
E-Posta:
Güvenlik Kodu:
» Kodu Yazın: *
lütfen soldaki kodu, sağ
taraftaki boş alana giriniz
Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
EN ÇOK YORUMLANANLAR
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum