Bugün ne oldu?
Bayram Öncesinde Üzücü Haber
HaberlerYerel
17.01, 24/03/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bayram Öncesinde Üzücü Haber
Bu bir tanıtımdır.
Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte otogarlarda canlılık arttı. Bayram tatili heyecanıyla birlikte seçim telaşı da eklenince, otobüslerdeki yer bulma zorluğu arttı. Kış aylarında rekabet edebilmek adına indirimli fiyatlar sunan otobüs firmaları, bilet fiyatlarını normale döndürdü ve hatta üzerine zam yapma kararı aldı.

Kış aylarında otobüs firmaları fiyatları düşürerek rekabet etmeye çalışmıştı, ancak bayram öncesi talep artışıyla birlikte işler değişti. Bu artan talep, otobüs bilet fiyatlarının yeniden yükselmesine neden oldu.

Akaryakıt fiyatlarındaki artış da bilet fiyatlarına etki etti. Bayram öncesi talep artışıyla birlikte indirimli fiyatlar normale döndü ve hatta bazı durumlarda zam yapıldı.

Otobüs firmaları, talep düşükken rekabet edebilmek için indirim uygulamıştı, ancak bilet fiyatlarının normale dönmesiyle birlikte bazı rotalarda fiyatlar iki katına çıktı.

Tüm Otobüsçüler Federasyon Başkanı Mustafa Yıldırım, "Fiyatlar arasındaki rekabet yüzde 100 gibi gözükebilir, ancak durum öyle değil. Örneğin, İzmir'e olan normal fiyat 850 TL iken şu anda 650 TL'ye düşmüş durumda, ancak bayramda bu fiyat 1050 TL'ye kadar çıkıyor. Bildirdiğimiz fiyat ise 1100 TL, yani şu anda 700 TL'ye bilet kesiliyor Trabzon'a. Bayramda ise bu fiyat 1400 TL olacak. Dolayısıyla 300 TL'lik bir artış yaptığınızda, görünen rakamlara göre yüzde 100'lük bir artış gerçekleşiyor. Kış aylarında ise firmalarımız rekabet nedeniyle yaklaşık yüzde 30'a varan indirimler yapıyorlar" şeklinde konuştu.

 
 
Bu haber 248 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz