Seçim Sonuçları
 
Bugün ne oldu?
Beton Değil Yeşil Bir gelecek
HaberlerYerel
13.26, 29/03/2018
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Beton Değil Yeşil Bir gelecek
Bu bir tanıtımdır.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nin düzenlediği Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günleri etkinlikleri, gerçekleştirilen “Yapı Ruhsat Aşamasında Peyzaj Projeleri” başlıklı konferans ile sona erdi. 


Programın ilk konuşmacısı olan Peyzaj Mimarı Necla Özkaplan Yörüklü “Yapı Ruhsat Aşamasında Peyzaj Projeleri” başlıklı bir sunum yaptı. Peyzaj projelerinin, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ile yapı ruhsat aşamasında zorunlu hale geldiğini belirten konuşmacı, peyzaj projesinin yerleşme ve yapının niteliğine göre değiştiğini ifade etti. 
Planlı alanlarda nitelikli peyzaj alanları oluşturulması ile mekanlara yalnızca kimlik kazandırılmayacağını dile getiren Necla Özkaplan Yörüklü, yaşanabilir çevre ve marka kent oluşturabilmek için yapısal mekana ekonomik ve ekolojik değerler de katılmasının önemine vurgu yaptı. Nitelikli ağaç dikimi ve kent siluetini oluşturmak için bilgi ve tecrübelerini paylaşan Yörüklü, Peyzaj Mimarları olarak gelecek nesillere beton değil, yeşil bir gelecek bırakmak ana ilkesini benimsediklerinin altını çizdi. 
Programın bir diğer konuşmacısı Peyzaj Mimarı Ece Nilay Göksu ise “Yeşil Nilüfer Yeşil Bursa Projesi” hakkında bilgiler vererek yaptıkları çalışmalar ve karşılaştıkları zorluklardan bahsetti. Proje ile amaçlarını; kente ekolojik ve ekonomik değer katmak, kentin olumsuz etkilerini en aza indirmek, nitelikli yeşil alanlar oluşturmak, Bursa’yı geçmişteki yeşil Bursa kimliğine yeniden kavuşturmak şeklinde özetledi. 
Program, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu tarafından davetli konuşmacı Necla Özkaplan Yörüklü’ye teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi. 

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 355 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
     
Ad Soyad: *
 
Mesaj:*
E-Posta:
Güvenlik Kodu:
» Kodu Yazın: *
lütfen soldaki kodu, sağ
taraftaki boş alana giriniz
Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
EN ÇOK YORUMLANANLAR
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum