Bugün ne oldu?
Birçok İlaç Geri Ödeme Kapsamına Alındı
HaberlerYerel
20.21, 19/03/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Birçok İlaç Geri Ödeme Kapsamına Alındı
Bu bir tanıtımdır.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, toplamda 47 ilacın, bunların 36'sının yerli üretim olduğunu belirterek, bu ilaçların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından geri ödeme listesine alındığını duyurdu.

Bakan Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından geri ödeme listesine alınan ilaçlarla ilgili bilgi paylaştı. İçlerinde kanser ve diyabet ilaçlarının da bulunduğu toplam 47 ilaçla ilgili gelişmeyi duyurarak, ilaçların hastalara şifa olmasını temenni etti.

KANSER VE DİYABET İLAÇLARI DA VAR Sosyal medya üzerinden konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, "Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından yapılan düzenlemeyle, 36'sı yerli üretim olmak üzere toplamda 47 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim." ifadelerini kullandı.

Geri ödeme listesine alınan ilaçların içinde 3'ü kanser, 3'ü multiple skleroz, 1'i immunosupresan, 7'si antibiyotik, 6'sı kan ürünü ve 3'ü diyabet ilacı olduğu belirtildi. 
 
 
Bu haber 105 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz