Bugün ne oldu?
Çanakkale Geçilemez
HaberlerYerel
12.19, 17/03/2018
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Çanakkale Geçilemez
Bu bir tanıtımdır.


Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şehitlik mertebesinin Türk Milleti için önemine vurgu yaptı. ,

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Dursun Ay mesajında vatan savunması ile şehitlik mertebesinin Türk Milleti için ifade ettiği anlama vurgu yaparak “Tarih boyunca Türk Milleti bağımsızlığı ve gelecek neslin bekası için mücadelesine devam etmiştir. Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele döneminden bu yana sürdürülen vatan müdafaasında binlerce evladımız şehadet şerbetini içti. Böyle şanlı bir tarihe sahip milletin ferdi olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti, Çanakkale’de yazılan destan ile 783.562 km’nin Türk Milletine ait olduğunu cümle aleme göstermiştir. Şairin de dediği gibi ‘bu vatan, toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duranlarındır’ Şimdi bugün de hain terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz Fırat Kalkanı’nda Zeytin Dalı’nda tıpkı Çanakkale’deki ataları gibi şehadete yürüyen nice yiğitlerimiz oldu. Vatan toprağının bir karışına düşman bastırmayan, anasından, babasından ailesinden geçerek sınır hudutlarında nöbette olan Türk Askerimizi Allah muvaffak eylesin. 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla onların nezdinde geçmişten bugüne tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 
 
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin mesajında; “Çanakkale Türkiye Cumhuriyetinin bütün dünyaya karşı tek yumruk olarak harp ettiğimiz en güzel destanların yazıldığı zaferimizdir. Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı ordusunun 103 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı “Çanakkale Geçilmez” dediğimiz zafer, Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Çanakkale zaferi, tarihten silinmek istenen bir ulusun, tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını yüksek bir ruh ve bilinçle, canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren onurlu bir kahramanlık destanı olarak dünya tarihinde hak ettiği yeri almıştır. Daha çocuk yaşlarda siperlere giden bu vatanın evlatlarına çok şeyler borçluyuz. Tekrar yeni bir Çanakkale Zaferine ihtiyacımız olmaması için bu ülkede yaşayan her ferdin bu ruh ile çalışması ve ülkemizin müreffeh seviyelere ulaşması için çalışması yeterli olacaktır. 1915 Çanakkale Deniz Zaferinin Türk gençliğine verdiği ilhamdan kuvvet alarak çok çalışması gerekmektedir. Gurur ve sevinçle kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde, ölümleriyle bile yıllar ötesine ders olmayı başarmış Çanakkale şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyor; Allah bizlere bir daha böyle savaş göstermesin! Ruhları şad, mekânları cennet olsun” ifadelerinde bulundu.
 

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Çanakkale geçilmez dedirten, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir” dedi. 

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Zülkif Dağlı, “Yüce milletimiz tarih boyunca, vatanını, hürriyetini ve istiklalini korumak için emsalsiz cesaret ve fedakârlıklar göstermiş ve tarihini şanlı zaferlerle doldurmuştur. 18 Mart 1915'te elde edilen Çanakkale Deniz Zaferi de bu eşsiz fedakârlık ve cesaretin billurlaşmış abidelerinden biridir. Canlarını feda ederek 'Çanakkale geçilmez' dedirten, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Çanakkale'de kazanılan bu zafer milletimizin birlik, beraberliğinin ve kardeşliğinin en güzel örneği ve bunun asla bozulamayacağının en açık delilidir. Tarih boyunca gerek toprak bütünlüğüne gerekse birlik ve beraberliğine yönelik pek çok saldırıya maruz kalan şanlı Türk Milleti, son dönemlerde ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses tek nefes olmuş; asil bir duruş sergilemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu anlamlı günde tüm Düzceli vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum” ifadelerinde bulundu.  
 

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Yüz binlerce şehidin kanıyla yazıldığı, bağımsızlık uğruna ölüme koşan Türk Milletinin dünyaya meydan okuduğu, teknolojinin değil inananların ve haklıların kazandığı, yüce ruhun adıdır Çanakkale” dedi. 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Rektör Çakar, “Dönemin en güçlü ordularına karşı göğüslerin siper edildiği, ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğinin tarihe yüz binlerce şehidin kanıyla yazıldığı, bağımsızlık uğruna ölüme koşan Türk Milletinin dünyaya meydan okuduğu, teknolojinin değil inananların ve haklıların kazandığı, yüce ruhun adıdır Çanakkale. Yediden yetmişe, kadından erkeğe herkesin tek vücut olduğu, kendilerini medeni olarak nitelendiren; ancak kendinden olmayanları yok etmek için hayasızca saldıranlara dünya döndükçe unutamayacakları bir dersin verildiği yerdir Çanakkale. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, 15 dakika sonra öleceğini bildiği halde halay çekerek cepheye giden delikanlıların, ölümü göze alarak özgürlüğü ve vatanı uğruna canını feda etmekten çekinmeyen kahraman şehitlerimizin, Türk istiklalini ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek olan Türk Gençliğine mirasıdır Çanakkale. Bu mirası özümseyen Türk Milleti tarihin her döneminde olduğu gibi 15 Temmuz’da da iç ve dış düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içerisinde kanının son damlasına kadar mücadele etmekten çekinmemiştir. Düzce Üniversitesi olarak; Milletimizin, tüm imkânsızlıklara rağmen milli birlik ve beraberlik bilinciyle bir bütün olarak vatanını, dinini ve değerlerini koruyacağını dünyaya gösteren Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünü kutluyor; ülkemizin zor dönemlerden geçtiği şu günlerde de Çanakkale ruhunun artarak devam etmesini temenni ediyor, başta Çanakkale Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerinde bulundu.  
 

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

 

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici mesajında, “Türk milleti, vatanını, hürriyet ve istiklalini korumak için emsalsiz fedakarlıklar göstermiş, cesaret dolu mücadelesiyle şanlı zaferler kazanmıştır. Tarih boyunca vatanı ve istiklali için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yüce milletimiz, gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmıştır. Şehit ve gazilerimizin hiçbir değerle ölçülemeyecek fedakarlıkları, milletimizin güzel vatanımızda tarih boyunca özgür yaşamasını sağlamıştır. Yakın tarihimizde kazanılan Çanakkale Zaferi de şüphesiz milletimizin var oluş mücadelesinin eşsiz destanlarından biridir. Çanakkale Zaferi, sonuçları itibarıyla dünya tarihini de etkileyen dönüm noktalarından biri olmuştur. Milletimizin imkansızlıkları yenecek derecedeki vatan sevgisi, dünyaya'“Çanakkale Geçilmez' dedirtmiştir. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların emanetine kararlılıkla sahip çıkacaktır. Birlik ve beraberliğimiz ile bu ruhu koruduğumuz sürece inanmalıyız ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Şehitlerimizin yakınları ile gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.  
 
 
Bu haber 435 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz