Bugün ne oldu?
“CEDİDİYE KENT MEYDANI PROJESİ”
HaberlerYerel
12.26, 08/09/2022
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
“CEDİDİYE KENT MEYDANI PROJESİ”
Bu bir tanıtımdır.

Cedidiye Meydanını ile Millet Bahçesinde geçişi ve bütünleşmeyi sağlayacak olan ‘Cedidiye Kent Meydanı Projesi’ ilk kısmı hayata geçiriliyor. Şehre ahenk katacağı söylenilen aynı zamanda yeni cazibe merkezi olması hedeflenen meydanda kazı çalışmaları başlatıldı.

“Cedidiye Kent Meydanı Projesi” kapsamında ilk etapta cami ile uygun mimari yapıda ticarethanelerin yapılması planı doğrultusunda alanda bulunan binalar yıkıldı. Kötü görünüm sağlayan binaların yıkılmasının ardından temel kazma çalışmalarına başlandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, proje çerçevesinde ilk aşama için çalışmaların başlatıldığını belirterek, “Millet Bahçesinden başlayarak İstanbul Caddesi üzerinden Cedidiye Meydanı ile bütünleşecek olan Cedidiye Kent Meydanı Projemizin temel kazı çalışmalarına başladık. Cedidiye Camiinin tarihine ve mimarisine uygun şekilde yeni yapılar oluşturacağız. Projemizi Cami-Meydan-Çarşı konsepti olarak tasarladık. Cedidiye Kent Meydanı Projemizi tamamladığımızda, Millet Bahçesine kadar ahenk yakalamış olacağız. Düzce’mize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

 
 
Bu haber 611 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz