Bugün ne oldu?
Güloğlu Neden Düzce? Sorusunu Cevapladı
HaberlerYerel
16.42, 23/03/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Güloğlu Neden Düzce? Sorusunu Cevapladı
Bu bir tanıtımdır.
Aday olduğu günden bu yana Düzce siyasetinin vazgeçilmez ismi olan ve adı sürekli gündemde olan Davut Güloğlu, birçok kez elinde mikrofonla halkına seslenirken ya da sokaklarda sevgi dolu bakışlarıyla çocukları kucaklarken görüldü. Aynı zamanda Pazar tezgahında mal satarken ya da güvercinlere yem verirken de karşımıza çıkan Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, 'Neden Düzce?' sorusuna cevap verdi.

Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, "Sanatçı siyasetçi olamaz, esnaf siyasetçi olamaz" denildiğini belirterek, "Hocadan, doktordan, işçiden siyasetçi hiç olmaz" şeklindeki önyargılara karşı çıktı. Ayrıca iyi insanların siyasete bulaşmaması gerektiği önerisinin de haksız olduğunu dile getirdi ve şöyle devam etti: "Biz, hizmet kademelerine kötü insanları mı gönderiyoruz?"

"Düzcemizde unutulmuş bir şehir gördüm" diyen Güloğlu, birçok şehirden davet aldığını ancak Düzce'nin, büyükşehirler arasında kaybolmuş bir konumda olduğunu ifade etti. Dağlarında yapılamayan kayak merkezini, yaylalarını, şelalelerini gördüğünü ve Akçakoca'nın deniz kıyılarının hak ettiği değeri alamadığını belirtti. Kısacası, unutulmuş bir şehir manzarasıyla karşılaştığını vurguladı.

Düzce'deki sorunların artık sabrı tükettiğini dile getiren Güloğlu, "Düzce, çevre illerinin kalkındığını gözler önüne sererken, depremden bu yana yerinde saymıştır" dedi. Sanatçıların ve ozanların doğruları dile getirmesine engel olunduğunu belirterek, tehditlere ve yalanlara boyun eğmediklerini ve tüm sorunları dile getirdiklerini söyledi. Güloğlu, "Biz, Düzce'yi turizm merkezi yapmak, modern alt yapıya sahip, yaşanabilir bir cennete dönüştürmek için yola çıktık. Düzce'nin dört bir yanında değişim başlıyor" diyerek milletle kucaklaştıklarını ifade etti. 

Düzcelilerin artık yorgun olduğunu ve dertlerle boğuştuğunu ifade eden Güloğlu, "Altyapı sorunları, trafik problemleri ve daha birçok sorunu çözmek için çalışan bir ekip oluşturduk, profesörler de dahil. Hedeflerimizi belirledik ve çalışma planlarımızı hazırladık" dedi. Kendisinin de öncelikle Düzce'yi Türkiye'ye tanıtmak, ardından uluslararası platformlarda tanıtmak istediğini belirtti. Gelişen turizmle birlikte hemşehrilerine istihdam sağlamak istediğini vurguladı. Güloğlu, "Öncelikle yorgun, dertleriyle boğuşan ve sevgiye ihtiyaç duyan bir milletin olduğunu gördüm. Bu nedenle sevgimiz giderek büyüdü. Yıllardır dile getirilmeyen ve sessiz kalan hataları konuştuğumuz için destekçilerimiz her geçen gün artarak çoğaldı" şeklinde konuştu. "İlk işimiz belediyenin kapılarını sökeceğiz" diyerek, çünkü kapısı olmayan bir belediyede herkesin işini görmek zorunda olduklarını belirtti. 
 
 
Bu haber 150 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz