Bugün ne oldu?
Hızlı Tren için Bolu ile işbirliği
HaberlerYerel
15.23, 11/06/2019
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Hızlı Tren için Bolu ile işbirliği
Bu bir tanıtımdır.

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın son yıllarda Japon Bilim İnsanlarının da katkılarıyla hazırlamış olduğu hızlı tren güzergah projesi, hem Düzce’deki STK’larda hem de güzergah üzerindeki illerin kamuoyunda karşılık bulmaya başladı.

Daha önce 26. Dönem Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ile bir araya gelen ve projesini Ercoşkun ile paylaşan Şamandar, Ali Ercoşkun’un proje ile ilgili daha önce hazırlamış olduğu dokümanları ve konuyla ilgili bakanlıklardan bilgi almak üzere yeniden bir araya geldi.

Bolu’da gerçekleşen toplantıda Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, 26. Dönem Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve Düzce TSO Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Murat Taştepe hazır bulundu.

Toplantıda hem Ayhan Şamandar tarafından hem de Bolu’daki STK’lar tarafından hazırlanan projeler masaya yatırılırken, Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın Japon Bilim İnsanlarının destekleriyle hazırladığı proje üzerinden yola devam edilmesine ve hem bakanlıklar düzeyinde hem de kamuoyunda gerekli girişimlerin yapılmasına karar verildi.

Önümüzdeki günlerde Ankara, Düzce ve Bolu’da kamuoyu oluşturulması adına bazı toplantıların yapılacağı belirtilirken, daha önce TCDD tarafından hazırlanan ve mali olarak rantabl olmayan projenin yapımına başlanmadan sonuç alınması hedefleniyor.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 331 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
  Hadi inş biran önce gelmeli bu hizmez  
 
Betül Çubukçu, 15/06/2019  
 


Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz