Bugün ne oldu?
İnternet Sitesinde Bebek Satışı
HaberlerYerel
13.06, 26/03/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
İnternet Sitesinde Bebek Satışı
Bu bir tanıtımdır.
İnternet üzerinden bebek satışı iddiası, Türkiye'nin gündemini sarsmış durumda.

Bir internet sitesi üzerinden yeni doğmuş veya doğmamış bebeklerini sattığı iddia edilen sözde ebeveynler, bebekleri için 100 ila 170 bin lira arasında fiyat talep etti. Kan donduran iddialar üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

İnternet üzerinden ilan veren bazı kişilerin bebek sattığı öne sürüldü. Kimi 40 günlük, kimi 2 aylık, kimi ise doğmamış bebeklerin, fiyat biçilip pazarlandığı tespit edildi.

Bir sözde ebeveynin, 40 günlük bebeğine 100 bin lira talep ettiği, paranın hesabına gelmesi durumunda bebeği adrese teslim edeceğini iddia edildi. İlanda bebeğin fotoğraflarının da yer aldığı öne sürüldü.

İnfiale neden olan başka bir ilanda ise bir kadın, henüz doğmamış bebeğine 170 bin lira fiyat biçti. Yabancı uyruklu pazarlıkçı annenin, Türkiye'de oturma izni olmadığı ve bebeği sattıktan sonra memleketine döneceğini iddia edildi. 

Olayın dehşete düşürücü boyutları üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hızla harekete geçti ve konuyu savcılığa taşıdı. Söz konusu internet sitesine erişim engellendi. 
 
 
 
Bu haber 93 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz