Bugün ne oldu?
İtiraf Etti Düzcelilere At Eti Yedirecekti
HaberlerYerel
15.20, 15/03/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
İtiraf Etti Düzcelilere At Eti Yedirecekti
Bu bir tanıtımdır.

Ramazan ayı öncesinde Adana ilinde kesimi yapılan 700 kilogram at ve eşek eti, sucuk yapmak üzere İstanbul’a götürülmek istendiği sırada jandarma ekipleri tarafından Sakarya otoyolunda yakalanmıştı. Operasyon sırasında gözaltına alınan ve daha önce "evcil hayvanı kasten öldürmekten" suç kaydı bulunan 20 yaşındaki şahıs, etlerin sucuk yapılması ve Düzce'de piyasaya sürülmesi planını itiraf etti.

Ramazan ayı öncesinde Adana ilinde kesimi yapılan at ve eşek etlerinin karayolu üzerinden İstanbul'a götürülerek sucuk yapılması planıyla ilgili bilgi alan Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, harekete geçti. Nakil yapılacak aracı belirleyen ekipler, tırın takibine başladı. Anadolu Otoyolu Hendek geçişindeki bir dinlenme tesisinde durdurulan tırda yapılan aramalarda, 700 kilogram at ve eşek eti ele geçirildi. Operasyon kapsamında 3 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 20 yaşındaki C.D.'nin daha önce "evcil hayvanı kasten öldürmekten" suç kaydının bulunduğu belirlendi. 

Sucuk yapmak amacıyla Düzce'de piyasaya sürülmek üzere İstanbul'a götürülecek olan at ve eşek etlerinin piyasaya sürülmeden önce yakalanmasıyla ilgili olarak, C.D. ifadesinde etlerin teslim alındığını ve İstanbul'a götürüleceğini, orada sucuk yapılacağını ve ardından Düzce'de piyasaya sürüleceğini itiraf etti. Ancak, ele geçirilen etlerin incelenmesi sonucunda "tek tırnaklı hayvan eti" olduğu belirlendi. Bu nedenle, 700 kilogramlık et miktarı imha edildi. Yakalanan 3 şüpheli hakkında ise adli ve idari işlem başlatıldı. 

 
 
Bu haber 190 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz