Bugün ne oldu?
Seçim Sonrası İlk Mesaj, Bakan Mehmet Şimşek Açıkladı
HaberlerYerel
14.27, 01/04/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Seçim Sonrası İlk Mesaj, Bakan Mehmet Şimşek Açıkladı
Bu bir tanıtımdır.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonrası yaptığı ilk açıklamada, orta vadeli programı kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini belirtti.

Seçim sonrası ilk açıklamasında, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Orta Vadeli Programı kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Enflasyonu tek haneye düşürmek için sıkı para politikası, seçici kredi politikası, gelir politikası ve kamuda tasarrufu ön planda tutacağız" dedi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yerel seçimlerin ardından sosyal medya hesabından bir değerlendirme yayınladı.

Mahalli seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlı olmasını dileyen Şimşek, "Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te duyurduğumuz Orta Vadeli Programımızı güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz."

Şimşek, enflasyonu kalıcı olarak tek haneli rakamlara indirmek için sıkı para politikası, seçici kredi politikası ve gelir politikasıyla birlikte kamu harcamalarını kontrol altında tutarak tasarrufu öncelik haline getireceklerini vurguladı.

"Ayrıca, Orta Vadeli Program kapsamında duyurduğumuz takvime sadık kalarak yapısal reformları hayata geçireceğiz. Bu reformlarla ekonomiyi dönüştürerek verimliliği ve rekabet gücünü artıracağız."

Son olarak, Şimşek, "Sürdürülebilir büyüme hedefimize ulaşarak kalıcı refah artışını tüm toplumla paylaşacağız. Başarı için azim, kararlılık ve sabır gereklidir. Biz azimliyiz, kararlıyız ve başaracağız." ifadeleriyle mesajını tamamladı. 
 
 
Bu haber 284 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz