Hayırlı Ramazanlar
 
Bugün ne oldu?
TSO'da Kamuoyu Yeni Yüzler İstiyor
HaberlerYerel
20.35, 25/08/2017
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
TSO'da Kamuoyu Yeni Yüzler İstiyor
Bu bir tanıtımdır.

22 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için adayların kulis faaliyetleri hızlandı.

11 ayrı sektör grubunda yapılacak olan, meclis ve yönetim kurulu üyelerinin belirleneceği seçimlerde mevcut meclis ve yönetim kurulu üyelerinin birçoğunun değişmesi bekleniyor. 2013 yılında yapılan seçimlerle göreve gelen mevcut meclis ve yönetim kurulunun yaşanan iç çekişmeler sonucu sağlıklı çalışamaması, kurumun hem il kamuoyunda hem de Ankara kulislerinde prestijinin sarsılmasına neden olmuştu.

Özellikle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'nün mevcut yönetim kurulu ve meclise sıcak bakmadığı, adının geçtiği fatura krizi ve diğer konulardan dolayı rahatsız olduğu konuşuluyor. OSB Mütevelli Heyet üyesi belirlenmesi konusunda yaşanan fikir ayrılıklarıyla başlayan iç çekişme 15 Temmuz döneminde yapılan yardımlar ve TOBB'a aktarılması istenen nakit yardım konusundaki tartışmalarla iyice alevlenmişti. Yaşanan bu süreçte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da yaşanan çekişmeler nedeniyle rahatsız olduğu ve Düzce TSO'ya mesafeli durduğu belirtildi.

 

Kamuoyu mevcut meclis ve yönetimi istemiyor Kamuoyu, Mevcut Meclis Başkanı Ertan Taşlı ve Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır arasında ilk zamanlarda başlayan ve zamanla şiddetlenen çekişme nedeniyle sarsılan kurum prestijinin ancak vitrin yüzlerinin değişmesi sayesinde düzelebileceğine inanıyor.

Değişim olmadığı takdirde çekişmelerin devam edeceği ve çok önemli gündemleri olan ülke ekonomisi konusunda kurumun yapması gereken lobi faaliyetlerini yapamayacağı görüşü hakim.

Tüm bu nedenlerden dolayı yapılacak olan seçimlerde siyasilerin her ne kadar "Müdahil olmayacağız" demeçleri yer alsa da yeni oluşacak olan meclis ve yönetim kurulu için kulis faaliyetlerinde etkin rol almaları bekleniyor. Gerek kamu kuruluşları gerekse merkez birlik olan TOBB ile tam koordineli çalışabilecek yeni bir meclis ve yönetim kurulu belirlenmesi için adayların çalışmalarını hızlandırdığı ve listelerin yavaş yavaş şekillendiği gözlemleniyor.

Eğitim-Basın-Danışmanlık grubunda Tuncay Şahin, Ümit Ülgen, Halil Uzun isimleri ön plana çıkarken, Orhan Aydın'ın karşı bir liste çalışması içinde olduğu öğrenildi.

İnşaat ve İnşaat Malzemeleri grubunda 3 ayrı listenin yarışacağı, mevcut meclis üyelerinden herhangi birinin bu listede yer almadığı, Orman Ürünleri ve Mobilya Grubunda Mehmet Saygun ve Selçuk Sönmez'in karşısında Himet Mutlu'nun liste çalışmaları olduğu, Makine İmalat grubunda Bilal Türkan ve Engin Er'in karşısında yeni bir liste çalışması yapıldığı, Perakende satış grubunda Erdoğan Bıyık, Bedri Sütlü'nün karşısında Özkan Çakır ve Murat Taştepe'nin liste çalışmaları olduğu, Otomotiv-Petrol Ürünleri grubunda Cemal Aksan, Bülent Sivrikaya'nın karşısında Fahri Çakır'ın liste hazırlığı yaptığı, Tekstil İmalat ve Perakende Satış Grubunda Hayati Eğilmez ve Yalçın Balaban'a karşı yeni bir liste çalışması yapıldığı, Gıda Toptan Satışı Grubunda Mehmet Danışmaz'a rakip olarak Tanju Acar ve Uğur Acar'ın ayrı ayrı liste hazırlığında oldukları, Sigortacılık ve Bankacılık grubunda Ertan Taşlı'nın karşısında Ömer Kaya ve Faruk Turgut'un çalışmaları olduğu, Restorant ve Kafeterya Grubunda Murat Saydam'a karşı Fatih Özdemir ve Ahmet Acar'ın kulis çalışmalarına hız verdikleri, Nakliye ve Lojistik Grubunda da Orhan Yılmaz ve Fethi Çapar'ın karşısında Ahmet Dertli'nin liste çalışmaları yaptığı kulislerde konuşuluyor.

Bugüne kadar en net açıklama ise Otomotiv ve Petrol Ürünleri grubunda aday olan Cemal Aksan'dan geldi. Sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla 22 Ekim'de yapılacak olan seçimlerde Bülent Sivrikaya ve Nuri Hızel ile beraber seçimlere katılacaklarını açıkladı.

2013'te yapılan seçimlere sayılı günler kala siyasilerin çalışmaları neticesinde Fahri Çakır ismi ön plana çıkarılmış ve seçimlerin seyri değişmişti.

22 Ekim tarihinde yapılacak olan seçimler için şimdilik sessizliğini koruyan siyaset kanadının son günlerde yeni bir çalışma yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

 

 

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 3826 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
     
Ad Soyad: *
 
Mesaj:*
E-Posta:
Güvenlik Kodu:
» Kodu Yazın: *
lütfen soldaki kodu, sağ
taraftaki boş alana giriniz
Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır
  Ertan başkanım sana yakişir  
 
Cemil Geçgel, 05/09/2017  
 

  Sinan AYDIN TSO nun yeni yüzü ve temiz yüzü olabilir  
 
öMER FİLET, 05/09/2017  
 

  metal yorgunluk var hicbirisi olmamali yeni yuzler olmali coreklenmisler hergun kuru fasulye yenirmi arada et yiyecen pilav yiyecen ben bildim bileli ayni yuzler yeter artik yeter denmeli hicbiri olmamali sifir kilometre arabagibi yeni isimler eger yeni isim yoksa oy kullanilmamali kimseye faydalari yok koltuklara yapismislar kalkmak haybeden beles gecinmeye alismislar artir dur denmeli yoksa duzcede gerilemeye mahkum kaliriz  
 
Ali Alemdar , 05/09/2017  
 

  Düzce mizin yeni yüzlere ihtiyacı var bu görevleri yapabilecek pırıl pırıl genç dinamik güzel insanlar var yeterki bu kabuklaşmış buraları yıllardır kendilerine mesken edinip buraları sömüren şahıslar çekilsin bıraksınlar ki arkadan gelenlere yol versinler baktığımızda herbiri belki on belki yirmi yıldır buraların başın da yöneticiler Düzce miz artık bu insanlardan kurtulmalı kabuğunu değiştirmeli şuan ki yönetimdeki arkadaşlar lütfen bırakın artık güzel Düzce mizin hatırına iyi bşy yapmak istiyorsanız lütfen bırakın Düzce miz için bu daha hayırlı olacaktır göreceksiniz  
 
Nihat Düzyıldız Yazıcı, 05/09/2017  
 


Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz