Bugün ne oldu?
Türkiye, Moskova da Meydana Gelen Terör Saldırısını Kınadı!
HaberlerYerel
17.51, 23/03/2024
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Türkiye, Moskova da Meydana Gelen Terör Saldırısını Kınadı!
Bu bir tanıtımdır.
Rusya'nın başkenti Moskova'daki bir alışveriş merkezine terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

Rusya Soruşturma Komitesi'nin verdiği bilgilere göre, Moskova'daki terör saldırısında en az 93 kişi hayatını kaybetti ve ölü sayısının artabileceği bildirildi. Moskova'nın "Crocus City Hall" adlı konser salonuna yapılan saldırıda, en az 4 silahlı saldırganın etrafa ateş açtığı belirtildi. Saldırıya doğrudan karıştıkları düşünülen 4 teröristin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Olay yerindeki çalışmaların sürdüğü ve hayatını kaybedenlerin cesetlerinin incelendiği açıklanırken, saldırı sonucunda 93 kişinin hayatını kaybettiği tespit edildiği ifade edildi. Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, saldırıda yaralananların durumu hakkında bilgi vererek, 115 kişinin hastaneye kaldırıldığını, bunlardan 5'inin çocuk, 60'ının ağır yaralı olduğunu açıkladı.

Türkiye, bu menfur saldırıyı kınayarak, Moskova'daki terör saldırısında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu üzüntüyle öğrendiklerini belirtti. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Masum sivilleri hedef alan bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Rus halkına ve Rusya hükümetine en derin taziyelerimizi sunuyoruz," denildi.

 

 

Kaynak: Anadolu Ajansı 

 
 
Bu haber 91 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz