Bugün ne oldu?
Yirmibeşoğlu :"Gelir vergisi istisnası artıyor"
HaberlerYerel
15.21, 09/03/2018
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Yirmibeşoğlu :
Bu bir tanıtımdır.

Düzce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, İmalat sanayinde 2018-2019 yıllarında faaliyette bulunan bir işletmenin yeni makine ve teçhizat alması durumunda KDV ödemeyeceğini söyledi.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu Maliye Bakanlığı kaynaklı açıklamalara dayanarak OSB ve KSS’leri kapsayan yeni gelişmeler hakkında bilgi verdi. Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Tasarı da (Torba) düzenlemeler yapıldığına değinen Yirmibeşoğlu bu konuda şu bilgileri verdi: “Tasarı, esnafından işçisine, çiftçisinden öğrencisine, memurundan sanayicisine kadar çok geniş bir kesimi ilgilendiriyor. Tasarıda yatırım, üretim, ihracat ve istihdamın teşvik edilmesi, tasarrufların artırılmasına yönelik düzenlemeler bulunuyor.”

İmalat sanayinde 2018-2019 yıllarında faaliyette bulunan bir işletmenin yeni makine ve teçhizat alması durumunda KDV ödemeyeceğini ifade eden Yirmibeşoğlu "Teknoparklarda Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde ve üniversitelerin araştırma laboratuvarlarında kullanılacak makine ve teçhizat alımlarında da KDV istisnası getiriliyor. 2019 yılı sonuna kadar yatırımcılarımıza, Ar-Ge merkezleri bu istisnadan istifade edecek" dedi.

Yirmibeşoğlu, Tasarıyla, OSB’lerde yapılacak altyapı yatırımları ve küçük sanayi sitelerinde iş yeri yapımında da KDV istisnası getirildiğini söyledi. İstihdamın artırılmasına yönelik güçlü ve kapsamlı teşvikler de getirildiğini belirten Yirmibeşoğlu "Asgari ücretin yılbaşında belirlenen tutarının, yıl içerisinde hiçbir şekilde ocak ayında belirlenen seviyenin altına düşmemesini sağlayacak şekilde gelir vergisi istisnası artırıyor” ifadelerinde bulundu.

 
 
Bu haber 433 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Anket
  2019 yerel seçimlerinde kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz